Farkashegyi Repülőtér
Története
A repülőtér a kezdetekkor, 1929-től a Kútvölgyben működött, innen ered a repülőtér neve is. A Szekrényes hegyen a mai napig látható a katapult, ahonnan a repülőgépeket még gumikötéllel indították, illetve völgyben az egyik hangár maradványa. (sétarepülés során jól látható) Később új hangárokat létesítettek, és felépült a HMNRA (Horthy Miklós Nemzeti Repülő Alap) Pilóta Otthon, mely máig áll, ám már nem a repülő egyesületek tulajdona. 1959-től a repülőtér a mai helyén működik. Az évek során a repülőklubok tagjai társadalmi munkában építették meg a jelenlegi klubházakat, hangárokat.

A Környék
A repülés mellett, a repülőtér és környéke a hatalmas zöld terület miatt alkalmas túrázásra, biciklizésre és egyéb szabadidős tevékenységekhez is. A repülőtéren található továbbá a Budakeszi Modell Klub: tagjai a “nagyokat” megszégyenítő módon repülnek távirányítású gépeikkel és drónjaikkal.
A repülőtér minden évben helyszíne több rendezvénynek, céges napoknak, csapatépítő tréningeknek. Ezek közül a legjelentősebb talán a Budakeszi Családi nap, mely évről évre nagyobb tömegeket vonz a reptérre.

A Farkashegyi Repülőtér megközelítése
A repteret Budakeszi/Páty felől és az 1. számú főközlekedési út felől lehet megközelíteni.
Előbbi esetben Budakeszi Fő útról a Budaörs felé balra – illetve Pátyról jobbra(Gyári út) – bekanyarodva 2 km megtétele után a repülőtér főbejárata bal kéz felől lesz látható. Budapestről, M7- M1 majd Budakeszi irányba, 4km-re jobbra lesz a repülőtér.
Délről érkezve az M0-M1 csomópont a legkézenfekvőbb módja a repülőtér megközelítésének. Természetesen Budaörs irányából, vagy Biatorbágyról az 1-es főúton haladva is egyszerű a repülőtérre eljutni. A személygépkocsik részére parkoló áll rendelkezésre.
Partnereink
Munkánk során szoros együttműködésben dolgozunk alábbi partnereinkkel.